Oțelul Galați - Corvinul Hunedoara este finala Cupei României. Gălăţenii s-au calificat după un autogol marcat de Chipciu în minutul 90, în meciul cu Universitatea Cluj.

la 18.04.2024, 22:38

Oțelul Galați - Corvinul Hunedoara, în finala Cupei României. Gălățenii s-au calificat după un autogol al lui ChipciuOțelul Galați - Corvinul Hunedoara, în finala Cupei României. Gălățenii s-au calificat după un autogol al lui Chipciu
Oțelul Galați - Corvinul Hunedoara, în finala Cupei României. Gălățenii s-au calificat după un autogol al lui Chipciu - Hepta

Echipa Oţelul Galaţi a învins joi, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Universitatea Cluj, în semifinalele Cupei României. Gălăţenii s-au calificat pentru a doua oară în istorie în finala competiţiei.

Oțelul Galați, în finala Cupei României. Corvinul Hunedoara, a doua finalistă

Oţelul a deschis scorul încă din minutul 12, prin Cisse, cu o lovitură de cap. Clujenii au egalat dintr-un penalti obţinut de Roger şi transformat de Dan Nistor, în minutul 45+1. Meciul părea că se va îndrepta spre două reprize de prelungiri, însă în minutul 90 Chipciu a marcat în propria poartă, iar gazdele au beneficiat şi de un penalti, ratat de Aly Malle.

S-a încheiat 2-1 pentru Oţelul, care merge pentru a doua oară în finala Cupei României, după prezenţa din 2003-2004. Adversara gălăţenilor în finală va fi Corvinul Hunedoara.

Like | 1 vot

Ce alegeți de 1 Mai, grătar la pădure sau grătar la terasă?

Observator » Sport » Oțelul Galați - Corvinul Hunedoara, în finala Cupei României. Gălățenii s-au calificat după un autogol al lui Chipciu