Oțelul Galați - Corvinul Hunedoara, în finala Cupei României. Gălățenii s-au calificat după un autogol al lui Chipciu
Oțelul Galați - Corvinul Hunedoara este finala Cupei României. Gălăţenii s-au calificat după un autogol marcat de Chipciu în minutul 90, în meciul cu Universitatea Cluj.
![Oțelul Galați - Corvinul Hunedoara, în finala Cupei României. Gălățenii s-au calificat după un autogol al lui Chipciu Oțelul Galați - Corvinul Hunedoara, în finala Cupei României. Gălățenii s-au calificat după un autogol al lui ChipciuOțelul Galați - Corvinul Hunedoara, în finala Cupei României. Gălățenii s-au calificat după un autogol al lui Chipciu](https://img.observatornews.ro/0/2024/4/18/572720/otelul-galati-u-cluj-072cc148.jpeg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Echipa Oţelul Galaţi a învins joi, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Universitatea Cluj, în semifinalele Cupei României. Gălăţenii s-au calificat pentru a doua oară în istorie în finala competiţiei.
Oțelul Galați, în finala Cupei României. Corvinul Hunedoara, a doua finalistă
Oţelul a deschis scorul încă din minutul 12, prin Cisse, cu o lovitură de cap. Clujenii au egalat dintr-un penalti obţinut de Roger şi transformat de Dan Nistor, în minutul 45+1. Meciul părea că se va îndrepta spre două reprize de prelungiri, însă în minutul 90 Chipciu a marcat în propria poartă, iar gazdele au beneficiat şi de un penalti, ratat de Aly Malle.
S-a încheiat 2-1 pentru Oţelul, care merge pentru a doua oară în finala Cupei României, după prezenţa din 2003-2004. Adversara gălăţenilor în finală va fi Corvinul Hunedoara.
Ți-a plăcut acest articol?
Like | 1 votPuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰