Observator » Sport » Penescu pleaca de la FC Arges

Penescu pleaca de la FC Arges

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 20.05.2010, 19:13 | Modificat la 23.04.2017, 20:30

Penescu pleaca de la FC Arges. Grupul de firme detinut de fratii Penescu, a anuntat ca renunta la administrarea echipei de fotbal FC Arges in favoarea Primariei Pitesti si este dispus sa vanda actiunile pe care le detine la club. Primarul va discuta cu reprezentantii lui Penescu, pentru a afla situatia financiara a clubului si conditiile in care va fi vandut pachetul majoritar de actiuni.

Penescu pleaca de la FC Arges. Grupul de firme detinut de fratii Penescu, a anuntat ca renunta la administrarea echipei de fotbal FC Arges in favoarea Primariei Pitesti si este dispus sa vanda actiunile pe care le detine la club. Primarul va discuta cu reprezentantii lui Penescu, pentru a afla situatia financiara a clubului si conditiile in care va fi vandut pachetul majoritar de actiuni.