Jucătorii echipei Pandurii Târgu Jiu au refuzat să mai intre pe teren în repriza a doua a meciului cu ASA Târgu Mureş, disputat, duminică seară, în etapa a XXI-a a Ligii I.

La pauză, ASA Târgu Mureş conducea cu scorul de 2-0 prin golurile marcate de G. Mureşan '19 şi Morar '37.

Arbitrul Marius Avram a aşteptat pe teren împreună cu jucătorii echipei ASA Târgu Mureş reluarea partidei, dar după trei minute a decis încheierea jocului.

Pandurii Târgu Jiu, club care se confruntă cu mari dificultăţi financiare, a deplasat la Târgu Mureş doar 15 jucători, dar Lucian Sânmărtean şi Marian Pleaşcă au refuzat să joace din cauza terenului îngheţat.

Observator » Sport » PREMIERĂ în Liga I! Jucătorii unei echipe au refuzat să mai intre pe teren la pauză