Romania - Anglia 36-27

Romania a debutat cu victorie la 9 goluri diferenta in preliminariile Campionatului Mondial de Handbal din 2011 din Suedia. Jucatorii lui Vasile Stanga au invins Anglia cu 36 - 27, dupa 23 - 11 la pauza. Cel mai bun marcator al tricolorilor a fost Stamate cu 6 goluri. Romania mai are de sustinut doua partide im grupa din Finlanda, sambata cu reprezentativa tarii gazda si cu Bosnia - Hertegovina, duminica. La mondialul din Suedia se califica prima clasata din grupa.

Preferaţi ca pentru masa de Paşte să preparaţi cât mai multe produse în casă, pentru a evita E-urile?

Observator » Sport » Romania - Anglia 36-27