Jucătoarea de tenis Irina-Camelia Begu, locul 29 WTA, a învins-o, sâmbătă, pe Elena Vesnina (Rusia), cap de serie numărul 12 şi poziţia 13 în ierarhia mondială, şi s-a calificat în turul doi la Madrid Open, competiţie organizată de Ion Ţiriac.

Begu, sfertfinalistă anul trecut la Madrid, s-a impus cu scorul de 6-4, 6-4, după o oră şi 33 de minute.

În turul doi, Irina-Camelia Begu o va întâlni pe învingătoarea partidei dintre o jucătoare venită din calificări şi italianca Francesca Schiavone, beneficiară a unui wild-card şi locul 100 WTA.

Sursa: News.ro

Vi s-a întâmplat să fiţi hărţuiţi într-un teambuilding?

Observator » Sport » Victorie de senzaţie pentru Irina Begu! Românca s-a calificat în turul doi la Madrid Open