Atletul jamaican Usain Bolt, de opt ori campion olimpic, a fost învins, sâmbătă, în ultima cursă de 100 metri din carieră, în finala de la Campionatele Mondiale de la Londra, informează L'Equipe.

Bolt s-a clasat al treilea în finală, cu timpul de nouă secunde şi 95 de sutimi.

Proba a fost câştigată de americanul Justin Gatlin, cu nouă secunde şi 92 de sutimi, urmat de compatriotul său Christian Coleman, cu nouă secunde şi 94 de sutimi.

Usain Bolt, în vârstă de 30 de ani, se va retrage din activitate după Campionatele Mondiale de atletism.

Sursă: news.ro

Observator » Sport » Zi tristă pentru Usain Bolt. Campionul olimpic a fost învins în ultima cursă de 100 metri din cariera sa