Observator » Ştiri economice » 10.000 de lei amendă pentru firme, pentru lipsa unui act

10.000 de lei amendă pentru firme, pentru lipsa unui act

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 26.02.2018, 16:25 | Modificat la 26.02.2018, 17:43

Aveţi o firmă înfiinţată după 2012, dar sediul vă este spart de hoţi! Aveţi camere de supraveghere, predaţi imaginile la poliţie, după vine o amendă enormă.

Aveţi o firmă înfiinţată după anul 2012, dar sediul vă este spart de hoţi! Aveţi camere de supraveghere, predaţi imaginile la poliţie, după care vă treziţi cu o amendă enormă. Şi, eventual, cu o acuzaţie de favorizare a infractorului. Dacă vi se întâmplă asta, să ştiţi că este perfect legal.