Preşedintele ANRE acuză comunicarea publică "apocaliptică" în energie: "Trebuie să facem puţină ordine"
Comunicarea publică despre sectorul energetic are nevoie de "puţină ordine", în condiţiile în care mesajele din ultima perioadă sunt apocaliptice, anunţând blackout-uri iminente, facturi triplate şi cel mai mare preţ la energie electrică din lume, a declarat, luni, preşedintele Autorităţii Naţionale de Reglementare în domeniul Energiei (ANRE), George Niculescu, la o conferinţă de specialitate.
Potrivit acestuia, este nevoie de ordine în comunicarea publică în ceea ce priveşte sectorul energetic.
Articolul continuă după reclamă
