Accident cu patru răniţi, la ieşirea din Miercurea Ciuc. Un bărbat, încarcerat după ce trei maşini s-au izbit puternic
Patru persoane, două femei şi doi bărbaţi, au fost rănite, marţi după-amiază, în urma unui accident produs pe DN 12, la ieşirea din Miercurea Ciuc. Traficul rutier a fost blocat în urma incidentului.
![Patru persoane, rănite în accident Patru persoane, rănite în accident](https://img.observatornews.ro/0/2023/8/22/537517/accident-harghita-2-53d8a13e.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Accidentul a avut loc pe E 578, la ieşirea din municipiul Miercurea Ciuc spre Ciceu, fiind implicate trei autovehicule. Potrivit ISU Harghita, patru echipaje de pompieri din cadrul Detaşamentului Miercurea Ciuc au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă şi spumă, o autospecială de transport persoane şi victime multiple, o descarcerare şi o ambulanţă SMURD.
Accident cu 4 răniţi
”În urma evenimentului s-au înregistrat 4 victime (2 femei şi doi bărbaţi), din care una încarcerată, un bărbat, 41 ani, care a fost transportat la spital de către echipajul SAJ cu medic. Celelalte 3 victime, rănite uşor, au fost preluate şi transportate la spital de către echipajele SAJ şi SMURD, aflate la faţa locului”, a precizat sursa citată de news.ro.
Potrivit Centrului Infotrafic al Poliţiei Române, traficul a fost oprit temporar pe ambele sensuri al DN 12 (E 578).
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰