Foto Accident cu un mort și un rănit, pe DN1.Un bărbat de 37 de ani s-a stins pe loc, după ce s-a înfipt cu autoutilitare într-un camion
Accidenr grav pe DN1, în afara localităţii Floreşti, Prahova. Un bărbat de 37 de ani a murit, după ce a intrat cu autoutilitara pe care o conducea, într-un camion. Un alt bărbat a fost grav rănit.
![Accident cu un mort și un rănit, pe DN1.Un bărbat de 37 de ani s-a stins pe loc, după ce s-a înfipt cu autoutilitare într-un camion Accident cu un mort și un rănit, pe DN1.Un bărbat de 37 de ani s-a stins pe loc, după ce s-a înfipt cu autoutilitare într-un camion](https://img.observatornews.ro/0/2024/6/5/579413/accident-cu-un-mort-dn1-1-3ce89b49.webp?w=430&f=2&v=2)
Din primele verificări a reieşit faptul că un bărbat de 37 de ani, în timp ce conducea o autoutilitară, ar fi intrat în coliziune cu un ansamblu de vehicule condus de către un bărbat de 43 de ani, arată Inspectoratul de Poliţie Judeţean Prahova.
Bărbat de 37 de ani, mort într-un accident pe DN1
În urma impactului, bărbatul de 37 de ani a rămas prins între fiare, fiind scos de către echipajele de la descarcerare.
Victima a fost supusă manevrelor de resuscitare, însă fără rezultat, fiind declarat decesul. Un alt bărbat, în vârstă de 31 de ani, a suferit traumatisme multiple, fiind dus la Spitalul Judeţean de Urgenţă Ploieşti, precizează Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Prahova.
Conducătorul ansamblului de vehicule a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Traficul a fost restricţionat pe sensul de mers Braşov către Ploieşti şi deviat către Drumul Judeţean 100D-Urleta. La această oră, circulaţia în zonă a fost reluată.
Înapoi la HomepagePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰