Accident mortal în Sibiu. Un tânăr de doar 24 de ani a pierit pe loc, după ce a intrat în plin cu mașina într-un autobuz aflat în stație
Accident deosebit de grav în Sibiu. Un tânăr de 24 de ani s-a stins pe loc, duminică, după ce a intrat cu mașina într-un autobuz aflat într-o stație. Potrivit IPJ Sibiu, accidentul a avut loc pe Calea Gușteriței din municipiul Sibiu.
![Tânărul de doar 24 de ani a murit pe loc Tânărul de doar 24 de ani a murit pe loc](https://img.observatornews.ro/0/2023/5/14/523582/accident-sibiu-autobuz-5c10c3ed.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Din primele cercetări s-a stabilit că șoferului unui autoturism, în vârstă de 24 de ani, ar fi intrat în coliziune cu un autobuz staționat în stație. În urma impactului, șoferul a murit. Reprezentanţii Serviciului de Ambulanţă şi SMURD au transmis că acesta a fost găsit în stop cardio-respirator, dar nu a putut fi resuscitat, fiind declarat decesul.
''Poliţiştii Birouluii Rutier Sibiu intervin la un accident produs pe Calea Guşteriţei din municipiul Sibiu. Din primele cercetări efectuate, s-a stabilit că şoferului unui autoturism, în vârstă de 24 de ani, sibian, ar fi intrat în coliziune cu un autobuz staţionat în staţie'', a transmis Poliţia Judeţeană Sibiu.
Călătorii din autobuz nu au suferit vătămări corporale. În zonă traficul rutier s-a desfăşurat cu dificultate. Polițiștii continuă cercetările la fața locului.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰