Observator » Evenimente » Alertă meteo! După ploi vin trei luni de... caniculă!

Alertă meteo! După ploi vin trei luni de... caniculă!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 20.06.2014, 15:24 | Modificat la 20.06.2014, 15:30

Dacă în mai și iunie ploile și-au făcut de cap pe teritoriul României, iulie, august și septembrie vor veni cu temperaturi ridicate, meteorologii anunțând o perioadă secetoasă în sud-estul țării

Dacă în mai și iunie ploile și-au făcut de cap pe teritoriul României, iulie, august și septembrie vor veni cu temperaturi ridicate, meteorologii anunțând o perioadă secetoasă în sud-estul țării 

Ploile vor dispărea din peisajul cotidian. Cel puțin aceasta este prognoza specialiștilor de la Agenția națională de meteorologie și Hidrologie pentru următoarele trei luni. În anumite zone ale țării temperaturile vor depăși limita normalului în iulie, august și septembrie, cel mai afectat fiind sud-estul țării, acolo unde se anticipează pe perioadă secetoasă.