Argint pentru România!

Cea mai valoroasă gimnastă a României a ocupat locul al doilea în finala la sol a Campionatului Mondial din China

După ce a terminat a cincea în finala de la bârnă, Larisa Iordache a adus o medalie importantă delegației „tricolore” în proba de la sol. Românca a încheiat concursul pe poziția secundă a clasamentului cu o notă de 14,800. Finala a fost câștigată de americanca  Simone Biles (SUA, 15,333), în vreme ce bronzul a revenit sportivei Aliya Mustafina (Rusia, 14,733).

Declaraţii controversate de la BNR: "Nu vă mai așteptați să vă crească nivelul de trai". Credeţi că noi, statul sau împreună ar trebui să găsim soluţii pentru un trai mai bun?

Observator » Evenimente » Argint pentru România!