Observator » Evenimente » Un autobuz cu 45 de călători la bord a luat foc în mers în Cluj-Napoca

Un autobuz cu 45 de călători la bord a luat foc în mers în Cluj-Napoca

Autobuz foc Cluj-Napoca Un autobuz cu 45 de călători la bord a luat foc în mers în Cluj-Napoca
Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 25.06.2018, 16:17 | Modificat la 25.06.2018, 16:23

Un autocar cu 45 de călători la bord a luat foc, astăzi, pe centura de ocolire a municipiului Cluj-Napoca, pe direcţia Vâlcele – Apahida. Oamenii au reuşit să se salveze la timp, astfel că nu au fost înregistrate victime.

Un autocar cu 45 de călători la bord a luat foc, astăzi, pe centura de ocolire a municipiului Cluj-Napoca, pe direcţia Vâlcele – Apahida.

Oamenii au reuşit să se salveze la timp, astfel că nu au fost înregistrate victime.

"Un incendiu a izbucnit la un autocar aflat pe centura de ocolire Vâlcele-Apahida. S-a intervenit cu 2 autospeciale şi un echipaj SMURD, iar 45 de călători s-au autoevacuat în siguranţă, nefiind nicio persoană rănită. A fost afectat doar compartimentul motorului, care s-a aprins cel mai probabil de la o defecţiune tehnică", a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Cluj, Andrei Biriş.

Articolul continuă după reclamă

Acesta a precizat că autocarul transporta angajaţii unei firme din judeţul Cluj spre locul de muncă.