Observator » Evenimente » Bărbat din Bucureşti, transportat la spital după ce un copac a căzut pe el în Sectorul 3

Bărbat din Bucureşti, transportat la spital după ce un copac a căzut pe el în Sectorul 3

Bărbat din Bucureşti, transportat la spital după ce un copac a căzut pe el în Sectorul 3
Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 05.09.2023, 14:59 | Modificat la 05.09.2023, 14:59

Un bărbat de 78 de ani a fost rănit, marți, după ce un copac a căzut pe el în intersecția unor străzi din Sectorul 3 al Capitalei.

Direcția Generală de Poliție a Municipiului București - Secția 12 a fost sesizată, prin apel 112, că, la intersecția unor străzi din Sectorul 3, a căzut un copac, iar o persoană a fost surprinsă sub acesta.

La fața locului s-au deplasat, de urgență, polițiștii și un echipaj de prim-ajutor. Bărbatul de 78 de ani a fost transportat la spital, pentru îngrijiri medicale suplimentare.

Cercetările sunt continuate de către polițiștii Secției 12, pentru vătămare corporală din culpă.

Articolul continuă după reclamă