Bebeluşul abandonat în casa părăsită din Olt, într-o cutie de carton, a fost salvat
Bebeluşul descoperit într-o casă abandonată din Olt, într-o cutie de carton, a ajuns la spital, unde medicii l-au îngrijit cât au putut de bine. În scurt timp, micuţul şi-a revenit şi se pare că nu are alte probleme. Rănile pe care le-a avut pe picioruşe din cauza frigului au fost tratate.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Bebeluşul descoperit într-o casă abandonată din Olt, într-o cutie de carton, a ajuns la spital, unde medicii l-au îngrijit cât au putut de bine. În scurt timp, micuţul şi-a revenit şi se pare că nu are alte probleme. Rănile pe care le-a avut pe picioruşe din cauza frigului au fost tratate, doctorii preconizând o recuperare completă.
Vineri dimineaţă, poliţiştii au primit un apel la 112 despre faptul că intr-o casă abandonată de pe raza comunei Morunglav, județul Olt, a fost găsit un bebeluș abandonat.
Bebeluş abandonat într-o cutie de carton
Polițiștii din cadrul Poliției orașului Bals s-au deplasat la fața locului și au constatat că un bebeluș, de 3 zile, a fost abandonat intr-o cutie din carton. Bebelusul era în viață, îmbrăcat si învelit cu o pătură. A fost preluat de ambulanță și transportat la spital pentru investigații.
![Bebeluşul abandonat](https://img.digitalag.ro/?u=https%3A%2F%2Fobservator.tv%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2020%2F1%2F31%2F340148%2F15805049741a93e951.jpg&w=800)
In urma cercetărilor efectuate, polițiștii au identificat-o şi pe mama acestuia, o femeie de 40 de ani, din localitate. Cercetările continuă sub supravegherea prim procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Bals pentru stabilirea situației de fapt.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰