Observator » Evenimente » Bebeluş nou-născut, abandonat de mamă într-o casă părăsită din Olt

Bebeluş nou-născut, abandonat de mamă într-o casă părăsită din Olt

Bebeluş abandonat într-o casă părăsită din Olt Bebeluş nou-născut, abandonat de mamă într-o casă părăsită din Olt - Profi Media / Imagine ilustrativă
Veronica Micu | Timp citire: 1 minut
Publicat la 31.01.2020, 15:29 | Modificat la 31.01.2020, 15:30

Un bărbat din comuna Morunglav, judeţul Olt, a descoperit într-o casă părăsită un bebeluş abandonat. Copilul părea să aibă 3-5 zile, era învelit într-o pătură şi pus într-un coş. 

Un bărbat din comuna Morunglav, judeţul Olt, a descoperit într-o casă părăsită un bebeluş abandonat. Copilul părea să aibă 3-5 zile, era învelit într-o pătură şi pus într-un coş. 

Oamenii din localitate, însă, nu cred că micuţul a fost abandonat, ci că ar fi crescut de o mamă fără adăpost, altfel nu ar fi putut rezista frigului nopţii. 

Copilul a fost luat şi dus la o unitate sanitară, pentru a-i fi evaluată starea de sănătate. 

Articolul continuă după reclamă

Polițiștii o caută acum pe mamă.