CSA Steaua - Dinamo, 2 - 0. Roş-albaştrii sunt din nou lideri în Liga a II-a

CSA Steaua Bucureşti a învins-o pe FC Dinamo Bucureşti cu scorul de 2-0 (2-0), marţi seara, pe Stadionul Steaua din Capitală, în etapa a patra din faza play-off a Ligii a II-a de fotbal, iar victoria din acest derby i-a adus revenirea pe primul loc al clasamentului.

la 18.04.2023, 21:07

CSA Steaua - Dinamo, în play-off-ul Ligii 2. Meci crucial pentru promovare
CSA Steaua - Dinamo, în play-off-ul Ligii 2. Meci crucial pentru promovare - Hepta

Golurile au fost marcate de Chipirliu, în minutul 19, din penalti, şi în minutul 29. Dinamo a rămas în inferioritate numerică din minutul 70, când Patriche a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe.

La partidă au asistat aproximativ 25.000 de spectatori, între care aproximativ 8.000 de fani dinamovişti. Încă din minutul 2, fanii au aruncat cu materiale pirotehnice, partida fiind întreruptă pentru scurt timp. În clasament, Steaua este lider, cu 47 de puncte, iar Dinamo ocupă locul 4, cu 38 de puncte.

CSA Steaua – Dinamo, în etapa a patra din play-off-ul Ligii 2. Echipele de start

CSA Steaua: Dincă – Drăghici, Al. Sabău, Beța, L. Corbu – Ad. Popa, Bărbulescu, Șt. Pacionel, Bodișteanu – Chunchukov, Chipirliu

Rezerve: Iancu – Oroian, Ad. Ilie, Enceanu, Balgiu, Ciocoteală, D. Matei, Kayondo, At. Trică

Antrenor: Daniel Oprița

Dinamo: Oncescu – Moura, Giafer, Patriche, Amzar – Iglesias, Larrucea, N. Roșu – I. Roșu, Ghezali, Bani

Rezerve: Dujmovic – Bena, Tîră, D. Irimia, I. Borcea, Al. Șerban, Al. Pop, A. Florescu

Antrenor: Ovidiu Burcă

Veţi participa la Slujba de Înviere?

Observator » Evenimente » CSA Steaua - Dinamo, 2 - 0. Roş-albaştrii sunt din nou lideri în Liga a II-a