Daniel Osmanovici şi-a testat limitele la Maratonul Deşertului, în Israel

Colegul nostru Daniel Osmanovici şi-a testat limitele într-o cursă de 42 de kilometri, în Israel. Maratonul Deşertului s-a dovedit a fi un test al voinţei.

Colegul nostru Daniel Osmanovici şi-a testat limitele într-o cursă de 42 de kilometri pe caniculă, în Israel. Maratonul Deşertului s-a dovedit a fi şi un adevărat test al voinţei.

Aventura lui Daniel Osmanovici la Maratonul Deşertului a început la 5 dimineaţa, când s-a dat startul competiţiei. A fost primul maraton pe care Daniel l-a alergat în deşert şi, totodată, pentru colegul nostru a fost prima oară când a ajuns în Israel. A fost un test al determinării şi al voinţei.

"Nu se poate compara chestia asta cu nimic! Maratonul e ca viaţa: urci, cobori, te bucuri", spune Daniel.

După mai bine de 4 ore de alergare la peste 30 de grade, pe o distanţă de peste 42 de kilometri, Daniel a reuşit să ajungă la linia de sosire printre primii 200 de participanţi.

V-a trezit suspiciuni culoarea puilor din magazine?

Observator » Evenimente » Daniel Osmanovici şi-a testat limitele la Maratonul Deşertului, în Israel