Deputatul PSD, Petre Florin Manole, amenințat de trei bărbaţi, într-o secție de Poliție din București
Deputatul PSD, Petre Florin Manole, a povestit pe Facebook cum a fost ameninţat şi înjurat de trei bărbaţi în Secţia de Poliţie nr 1 din Bucureşti. Acesta se afla la faţa locului chemat de o rudă care fusese de asemenea lovită şi ameninţată.
![Deputatul PSD, Petre Florin Manole Deputatul PSD, Petre Florin Manole ameninţat într-o secţie de poliţie](https://img.observatornews.ro/0/2018/12/23/279519/154556377036fe290e.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Deputatul PSD, Petre Florin Manole, a povestit pe Facebook cum a fost ameninţat şi înjurat de trei bărbaţi în Secţia de Poliţie nr 1 din Bucureşti. Acesta se afla la faţa locului chemat de o rudă care fusese de asemenea lovită şi ameninţată. Dat fiind faptul că nu există probe audio-video din secţie, Florin Manole a anunţat că i se va adresa ministrului de Interne, Carmen Dan, pentru remedierea situaţie.
Manole menţionează de altfel că, dacă ar depune o plângere, nu poate aduce probe audio-video pentru că i s-a spus că supravegherea în interiorul secţiei este doar video, nu şi audio.
Poliţia Capitalei precizează că ”un bărbat care şi-a declinat o calitate oficială” a vrut să asiste la audierea persoanelor implicate într-un incident reclamat de un taximetrist care ar fi fost lovit de un client, la Secţia de Poliţie nr 1, însă nefiind apărător al niciunuia dintre cei implicaţi, bărbatul a fost refuzat.
”Încrederea cetăţeanului în instituţii este o lozincă ridicolă dacă ajungi să fii ameninţat în secţia de poliţie” a concluzionat deputatul PSD.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰