Explozie într-o casă din Prahova. O femeie de 80 de ani a fost prinsă sub dărâmături: victima, conştientă
O femeie a fost prinsă sub dărâmături, după ce o explozie s-a produs în locuinţa sa, situată în comuna Râfov, în apropiere de Ploieşti. Bătrâna este conştientă şi a fost transportată la UPU Ploiești pentru îngrijiri.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Deflagraţia, care nu a fost urmată de incendiu, a avut loc într-o casă din satul Mălăeşti, comuna Râfov. La faţa locului intervin pompierii militari din cadrul Detaşamentului 2 Ploieşti.
"Pentru gestionarea operativă a evenimentului, la faţa locului s-au deplasat o autospecială de stingere, un echipaj SMURD, un container multirisc, o autospecială pentru descarcerare şi o autospecială de primă intervenţie şi comandă. Din informaţiile primite până în acest moment, o persoana (femeie, aproximativ 80 ani) ar fi blocată sub dărâmături", informează ISU Prahova. Conform salvatorilor, bătrâna ar fi conştientă.
Victima este transportată la UPU Ploiești de către echipajul medical prezent la fața locului, potrivit ultimelor informaţii.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰