Observator » Evenimente » Tragedie în Iaşi! O tânără gravidă a murit în spital, la scurt timp de la internare. Fata era însărcinată în 21 de săptămâni

Tragedie în Iaşi! O tânără gravidă a murit în spital, la scurt timp de la internare. Fata era însărcinată în 21 de săptămâni

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 10.01.2018, 11:22 | Modificat la 10.01.2018, 13:40

O tânără însărcinată în 21 de săptămâni a murit la Spitalul de Boli Infecţioase din Iaşi. 

O tânără însărcinată în 21 de săptămâni a murit la Spitalul de Boli Infecţioase din Iaşi. 

Georgiana, în vârstă de 27 de ani, a ajuns la spital în stare critică la spital, medicii încercând mai bine de o oră să o readucă la viaţă.

Fata a fost trimisă la Iaşi de la Roman, cu suspiciune de avort iminent.

Articolul continuă după reclamă

Georgiana a fost internată timp de patru zile la Roman. De acolo, a fost trimisă cu salvarea la Iaşi, la maternitate, de unde a fost trimisă la Neurologie.

De la Neurologie, au trimis-o la Boli Infecţioase, unde a şi murit. 

Din păcate, fătul a decedat odată cu mama. 

Pe acelaşi subiect

Corpul neînsufleţit a fost transportat la Institutul de Medicină Legală pentru a se stabili cauza morţii.