Halep câștigă semifinala româncelor!

Meciul de la BRD Bucharest WTA Tennis a avut o desfășurare spectaculoasă. Simona Halep a câștigat primul set, însă Monica Niculescu a revenit spectaculos, duelul tranșându-se după disputarea manșei decisive

Un meci cu un final așteptat. A treia jucătoare a planetei, Simona Halep, a reușit să obțină victoria și calificarea în finala turneului WTA de la București. În penultimul act al competiției, constănțeanca a trecut cu greu de prietena sa, Monica Niculescu, la capătul unei reprezentații totale din partea ambelor combatante.

Halep s-a impus în primul set cu 6-2, Monica a revenit și a egalat situația după ce a reușit un 6-4 în setul al doilea pentru ca principala favorită să obțină succesul final după cu 6-1 în "decisiv".

Halep joacă mâine în finala întrecerii bucureștene împotriva italiencei Robertei Vinci, a 24-a jucătoare a lumii.

Aţi alocat un buget mai mare pentru Paşte în acest an faţă de 2023?

Observator » Evenimente » Halep câștigă semifinala româncelor!