Observator » Evenimente » Misiune umanitară într-un sat hunedorean, după ce 11 localnici rămas izolați din cauza zăpezii: "Oamenii sunt lipsiţi de orice comunicare"

Video Misiune umanitară într-un sat hunedorean, după ce 11 localnici rămas izolați din cauza zăpezii: "Oamenii sunt lipsiţi de orice comunicare"

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 07.02.2023, 08:10 | Modificat la 07.02.2023, 08:20

11 persoane dintr-un sat hunedorean au rămas izolați din cauza troienelor. O echipă formată din jandarmi, pompieri şi salvamontişti le-au întins o mână de ajutor.

Aceştia au străbătut cu șenilatele mai bine de 10 kilometri, pentru a le duce oamenilor alimente.

Au străbătut cu șenilatele mai bine de 10 kilometri

În zonă a nins atât de mult în ultima perioadă, încât stratul de zăpadă a ajuns să măsoare aproape un metru.

Articolul continuă după reclamă

Ovidiu Bodean, șef Serviciul Judeţean Salvamont Hunedoara: Vreme superbă, dar nu și drumul, la fel de superb. Adică poți să mergi cam pe oriunde și pe nicăieri, dacă ai cu ce. Oamenii sunt lipsiţi de orice comunicare.