Observator » Evenimente » Nu se mai opresc! Un nou CUTREMUR a avut loc

Nu se mai opresc! Un nou CUTREMUR a avut loc

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 16.01.2015, 14:01 | Modificat la 16.01.2015, 14:02

Un seism cu magnitudinea de 2,1 grade pe scara Richter s-a produs vineri, la ora prânzului, în judeţul Vrancea, la o adâncime de doar 8 kilometri

Un seism cu magnitudinea de 2,1 grade pe scara Richter s-a produs vineri, la ora prânzului, în judeţul Vrancea, la o adâncime de doar 8 kilometri

Tot vineri, dar dimineaţă, s-a mai înregistrat un cutremur în zona Vrancei, de 2,7 grade pe scara Richter. În aceeaşi zi a mai avut loc un seism de suprafaţă în Banat şi alte două seisme la graniţe, în Şerbia şi în Republica Moldova.

Un cutremur cu magnitudinea 3,3 pe scara Richter s-a produs şi joi în zona Moldovei.

Articolul continuă după reclamă