Observator » Evenimente » O mașină a luat foc în mers, pe un drum din Mureș. Conductele de carburant au cedat din cauza temperaturilor ridicate

Video O mașină a luat foc în mers, pe un drum din Mureș. Conductele de carburant au cedat din cauza temperaturilor ridicate

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 19.07.2023, 11:15 | Modificat la 19.07.2023, 11:21

Au fost clipe de panică, ieri, pe un drum, din judeţul Mureş. O maşină, aflată în mers, a fost mistuită de flăcări, după ce conductele de carburant au cedat din cauza temperaturilor mari.

O scânteie, produsă de un scurtcircuit electric, a fost suficientă pentru a aprinde benzina care stropise deja compartimentul motor.

Din fericire, şoferul a reuşit să iasă înainte ca vâlvătaia să cuprindă întreg autoturismul.