Observator » Evenimente » O pensiune în care se aflau 12 turişti a luat foc la Buzău. Pompierii se luptă să stingă focul de la 4 dimineaţa (Video)

O pensiune în care se aflau 12 turişti a luat foc la Buzău. Pompierii se luptă să stingă focul de la 4 dimineaţa (Video)

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 31.10.2018, 06:50 | Modificat la 01.11.2018, 12:09

O pensiune din Buzău în care se aflau 14 persoane, 12 turişti, administratorul şi soţia acestuia, a luat foc în această dimineaţă, la ora 4.00.

O pensiune din Buzău în care se aflau 14 persoane, 12 turişti, administratorul şi soţia acestuia, a luat foc în această dimineaţă, la ora 4.00.

Patru autospeciale ale pompierilor intervin la această oră la faţa locului, încercând să stingă focul care a cuprins circa 500 mp.

Cei 12 turişti care se aflau în pensiune în momentul declanşării incendiului au fost evacuaţi.

Articolul continuă după reclamă

Nimeni nu a fost rănit.

George Creţu, purtător de cuvânt ISU Buzău, a declarat că lichidarea incendiului va fi de durată, având în vedere că cantitatea importantă de material lemnos care a luat foc.