Observator » Evenimente » Gest extrem la Parchetul Tribunalului Iaşi. O grefieră a căzut în gol de la etajul trei al clădirii

Gest extrem la Parchetul Tribunalului Iaşi. O grefieră a căzut în gol de la etajul trei al clădirii

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 25.05.2019, 10:57 | Modificat la 25.05.2019, 11:07

Femeia, în vârstă de 53 de ani, a lăsat un bilet de adio în care, potrivit unor surse, ar fi scris că avea probleme şi neînţelegeri la serviciu. Lucra de peste 25 de ani în instituţie, iar unii colegi spun că trecea printr-o depresie. Procurorii cred că este vorba despre o sinucidere. 

Femeia, în vârstă de 53 de ani, a lăsat un bilet de adio în care, potrivit unor surse, ar fi scris că avea probleme şi neînţelegeri la serviciu. Lucra de peste 25 de ani în instituţie, iar unii colegi spun că trecea printr-o depresie. Procurorii cred că este vorba despre o sinucidere. 

Potrivit declaraţiei de avere, grefiera avea cinci credite la bănci în valoare de 80.000 de euro. Rudele exclud însă varianta problemelor financiare.

Ea era căsătorită de 25 de ani şi avea o fiică, studentă. Este al treilea jurist care s-a sinucis în ultimele două luni, chiar la locul de muncă.

Articolul continuă după reclamă