Observator » Evenimente » PENTRU SIGURANTA CALATORILOR: Camere de supraveghere in autobuze, troleibuze si tramvaie

PENTRU SIGURANTA CALATORILOR: Camere de supraveghere in autobuze, troleibuze si tramvaie

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 23.04.2013, 12:12 | Modificat la 23.04.2013, 12:29

Autoritatile intentioneaza sa instaleze camere de supraveghere in mijloacele de transport in comun, pentru ca oamenii sa se simta mai in siguranta

Ministerul Transporturilor are in plan, pentru transportul public, nu numai dotarea cu camere video ci si inlocuirea microbuzelor cu autocare. Asta, pentru siguranta cetatenilor deoarece un numar mare de astfel de mijloace a fost implicat in accidente rutiere grave.

Mai mult decat atat, autobuzele si troleibuzele ar urma sa aiba o banda de circulatie dedicata si astfel, ar ajunge mult mai repede la destinatie.