Observator » Evenimente » Prinţul Charles a fost primit la Cotroceni de preşedintele Traian Băsescu

Prinţul Charles a fost primit la Cotroceni de preşedintele Traian Băsescu

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 31.05.2014, 16:34 | Modificat la 31.05.2014, 16:35

Prinţul Charles a discutat astăzi cu preşedintele Traian Băsescu despre importanţa luptei anticorupţie şi consolidarea statului de drept.

 Prinţul Charles a discutat astăzi cu preşedintele Traian Băsescu despre importanţa luptei anticorupţie şi consolidarea statului de drept.

Deşi s-a aflat în România într-o vizită privată, Prinţul Charles a avut parte de o delegaţie obişnuită în cazul vizitelor oficiale ale şefilor de stat.

Până acum, Alteţa Sa Regală era o prezenţă discretă în vizitele sale din ţara noastră. Prinţul Charles a petrecut câteva zile la proprietăţile sale din Transilvania şi a vizitat oraşul Braşov.

Articolul continuă după reclamă