Antena Meniu Search
x

Curs valutar

Video Reacţia unui şef din Poliţia Mehedinţi, după ce a fost amendat în trafic de un subaltern: a sunat la 112 să spună că agentul e beat şi drogat

Este anchetă la Poliţia din Mehedinţi după un incident bizar petrecut în trafic. Un şef de poliţie a fost tras pe dreapta şi amendat după un control de rutină. Supărat pe îndrăzneala subalternului, poliţistul cu funcţie de conducere a cerut sprijinul altui echipaj. 

de Diana Speretoiu

la 19.03.2025 , 13:52

Comisarul-șef a fost tras pe dreapta pe o stradă din Drobeta-Turnu-Severin. Agentul de poliție a constatat că șoferul nu purta centura de siguranță și avea folii neomologate pe geamurile din față ale autoturismului. Motiv pentru care l-a amendat și a reținut certificatul de înmatriculare. 

Un poliţist din Mehedinţi a sunat la 112, după ce a fost oprit în trafic şi amendat de un subaltern

La scurt timp, comisarul a sunat la 112 reclamând că subalternul său, aflat în timpul serviciului ar fi sub influența substanțelor psihoactive. Potrivit IPJ Mehedinți, la fața locului a mers un alt echipaj de poliție, care a testat agentul cu aparatul etilotest și cu drugtestul, dar rezultatele au fost negative.

Articolul continuă după reclamă

În cele din urmă, comisarul a fost amendat pentru că a sunat neîntemeiat la 112. 

În urma acestui incident a fost deschisă o anchetă internă. Precizează IPJ Mehedinți că se delimitează de orice comportament care nu este în concordanță cu legea.

Diana Speretoiu Like

Când mă întreabă cineva de unde sunt, îmi place să răspund mereu: De acasă de la Brâncuși! Sunt Diana Speretoiu. Din Gorj. Aduc în prim plan tot ce e mai frumos, dar și ce e nedrept, ne revoltă, ne șochează.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Întrebarea zilei
V-aţi încuraja copiii spre o carieră în gaming?
Observator » Evenimente » Reacţia unui şef din Poliţia Mehedinţi, după ce a fost amendat în trafic de un subaltern: a sunat la 112 să spună că agentul e beat şi drogat