Observator » Evenimente » Revine taxa de pod de la Feteşti. Statul a pierdut 20 de milioane de lei pe perioada lucrărilor, cât timp şoferii nu au "cotizat"

Video Revine taxa de pod de la Feteşti. Statul a pierdut 20 de milioane de lei pe perioada lucrărilor, cât timp şoferii nu au "cotizat"

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 12.07.2023, 08:08 | Modificat la 12.07.2023, 08:08

De vineri, de la ora 12 noaptea, revine taxa de pod de la Feteşti. 

O vom plăti din nou, din acest weekend, după ce a fost suspendată din cauza reparaţiilor la podul peste braţul Borcea. De pe 1 iunie s-a circulat pe o singură bandă pe sens.

De vineri, de la ora 12 noaptea, revine taxa de pod de la Feteşti

Şantierul s-a terminat, iar acum se circulă normal. Podul a fost reparat prima dată după 38 de ani, iar în timpul lucrărilor statul a pierdut 20 de milioane de lei pentru că nu a încasat taxa de trecere. 

Articolul continuă după reclamă