Observator » Evenimente » O femeie din Oradea s-a dus la băi şi angajaţii hotelului AU GĂSIT-O MOARTĂ, în cameră

O femeie din Oradea s-a dus la băi şi angajaţii hotelului AU GĂSIT-O MOARTĂ, în cameră

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 09.08.2017, 17:02 | Modificat la 09.08.2017, 17:06

O turistă din municipiul Oradea, aflată la tratament în staţiunea balneo-climaterică Ocna Şugatag, a fost găsită moartă în camera sa de hotel, a declarat, miercuri purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Maramureş, Cecilia Grozavu. 

O turistă din municipiul Oradea, aflată la tratament în staţiunea balneo-climaterică Ocna Şugatag, a fost găsită moartă în camera sa de hotel, a declarat, miercuri purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Maramureş, Cecilia Grozavu. 

'Femeia avea vârsta de 44 de ani, venise din Oradea pentru a urma o serie de tratamente specifice în staţiunea Ocna Şugatag, judeţul Maramureş. Aceasta a fost descoperită fără viaţă în camera complexului hotelier. E posibil ca decesul să fi survenit pe fondul unor probleme de sănătate', a spus reprezentanta IPJ. 

Conform aceleiaşi surse, poliţiştii care au efectuat primele cercetări în acest caz susţin că nu ar exista suspiciuni privind decesul turistei. 

Articolul continuă după reclamă

Trupul femeii a fost transportat la Spitalul Orăşenesc Sighetu Marmaţiei, pentru efectuarea necropsiei, medicii legişti urmând să stabilească cu exactitate cauza morţii.  

În urmă cu o săptămână, în acelaşi complex hotelier din staţiunea Ocna Şugatag a decedat o altă persoană, un bărbat venit din Oradea pentru tratamente balneo.