Observator » Evenimente » Simona Halep a pierdut semifinala de la Wimbledon!

Simona Halep a pierdut semifinala de la Wimbledon!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 03.07.2014, 18:46 | Modificat la 03.07.2014, 18:50

Simona Halep, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 3, a pierdut în fata jucătoarei de origine canadiană Eugenie Bouchard (locul 13 WTA şi cap de serie numărul 13)

Simona Halep, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 3, a pierdut în fata jucătoarei de origine canadiană Eugenie Bouchard (locul 13 WTA şi cap de serie numărul 13)

Simona a ratat calificarea în finala turneului de la Wimbledon. Românca a fost învinsă cu scorul de 6-7 (5-7), 2-6.

Articolul continuă după reclamă