Şofer prins când circula cu 288 de kilometri pe oră, pe Autostrada A3. Poliţia: "Ce timp de reacţie poţi să ai la o asemenea viteză?"
Un şofer a fost prins circulând cu o viteză de 288 de kilometri pe oră, pe Autostrada A3, între Câmpia Turzii şi Nădăşelu. Un altul a fost surprins cu "doar" 252 de kilometri pe oră.
![Viteze de peste 250 de kilometri la oră, surprinse de radarul poliţiei Viteze de peste 250 de kilometri la oră, surprinse de radarul poliţiei](https://img.observatornews.ro/0/2021/8/22/434074/soferi-autostrada-9bd104fc.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Doi şoferi au fost prinşi de poliţişti când circulau cu viteza de 288, respectiv 252 de kilometri pe oră, pe autostrada A3, tronsonul Câmpia Turzii - Nădăşelu, ei fiind sancţionaţi.
Poliţia Română a postat, pe pagina de Facebook, fotografii în care se vede că un şofer a fost suprins conducând cu viteza de 288 de kilometri pe oră, iar altul cu 252 de kilometri pe oră.
"Sunt imagini la care nu este nimic de comentat, nici măcar din partea celor care se aflau în spatele volanului. Respectivii au fost surprinşi şi sancţionaţi pe autostrada A3, tronsonul Câmpia Turzii-Nădăşelu. Ce timp de reacţie poţi să ai la o asemenea viteză?", au întrebat reprezentanţii Poliţiei.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰