Galerie foto Tată și fiu au intrat pe rând într-o fântănă și nu au mai ieșit. Mobilizare de forțe în Bistrița-Năsăud
Operațiune de salvare contracronometru într-o localitate din Bistrița-Năsăud, acolo unde un tată și fiul său au rămas fără conștiență la 10 metri adâncime, după ce au intrat să curețe o fântână din gospodărie și nu au mai ieșit.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Potrivit celor de la ISU Bistrița-Năsăud, un bărbat de 60 de ani și fiul său de 27 de ani au in intrat pe rând într-o fântână adâncă de circa 10 metri, în localitatea Pinticu, comuna Teaca, și nu au mai reușit să iasă. Pănă la sosirea pompierilor și a paramedicilor, sătenii au reușit să îi scoată la suprafață.
Bărbatul de 60 de ani și-a redobândit cunoștința, în timp ce fiul său a fost preluat în stare comatoasă, intubat, de către echipajul de terapie intensiva mobila SMURD.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰