Observator » Evenimente » Un român a cucerit vârful Manaslu din Himalaya

Un român a cucerit vârful Manaslu din Himalaya

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 18.10.2016, 16:26 | Modificat la 02.12.2016, 09:15

Alpinistul clujean care a atins al optulea vârf al Planetei, s-a întors acasă. Vasile Cipcigan, şeful Salvamont Cluj, a dus steagul României la 8156 metri, pe vârful Manaslu din Himalaya.

Alpinistul clujean care a atins al optulea vârf al Planetei, s-a întors acasă. Vasile Cipcigan, şeful Salvamont Cluj, a dus steagul României la 8156 metri, pe vârful Manaslu din Himalaya.