Observator » Evenimente » Un taximetrist beat s-a urcat cu maşina pe un scuar, chiar lângă sediul poliţiei din Constanţa

Video Un taximetrist beat s-a urcat cu maşina pe un scuar, chiar lângă sediul poliţiei din Constanţa

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 03.04.2025, 09:26 | Modificat la 03.04.2025, 10:15

Un taximetrist beat din municipiul Constanţa a pierdut controlul volanului, aseară, şi a ajuns cu autoturismul pe un scuar de pe bulevardul Mamaia.

Incidentul s-a petrecut în apropierea Inspectoratului Judeţean de Poliţie, aşa că, la scurt timp după, agenţii au ajuns la faţa locului.

Bărbatul a fost transportat la spital pentru recoltarea de probe biologice. Acesta a rămas fără permis, pe o perioadă de trei luni de zile, iar pe numele său a fost deschis un dosar penal.