Observator » Ştiri externe » A plouat cu bani în Hong Kong! La propriu!

A plouat cu bani în Hong Kong! La propriu!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 25.12.2014, 07:24 | Modificat la 25.12.2014, 08:49

Două milioane de dolari au căzut dintr-o maşină blindată, pe o şosea aglomerată, pentru că şoferul nu şi-a dat seama că uşa din spate e deschisă

Două milioane de dolari au căzut dintr-o maşină blindată, pe o şosea aglomerată, pentru că şoferul nu şi-a dat seama că uşa din spate e deschisă

Pietonii şi şoferii s-au aruncat în faţa maşinilor pentru a strânge cât mai multe bancnote. Până la sosirea poliţiştilor, mulţi dintre cei care au luat banii au dispărut fără urmă.

Oficialii i-au somat pe norocoşi să înapoieze banii, în caz contrar vor fi acuzaţi de furt şi riscă până la zece ani de închisoare.

Articolul continuă după reclamă