Observator » Ştiri externe » Accident cu români în Italia

Accident cu români în Italia

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 26.12.2014, 06:46 | Modificat la 26.12.2014, 07:53

O româncă de 19 ani şi-a pierdut viaţa într-un accident pe o autostradă în Italia. Maşina în care se afla fata a lovit alte două autoturisme, apoi s-a răsturnat de mai multe ori şi s-a oprit în parapetul de protecţie de pe marginea autostrăzii. Tânăra a fost dusă de urgenţă la spital, însă a murit câteva ore mai tâziu. În maşină mai erau încă patru români, printre care şi un copil de şapte ani.

O româncă de 19 ani şi-a pierdut viaţa într-un accident pe o autostradă în Italia. Maşina în care se afla fata a lovit alte două autoturisme, apoi s-a răsturnat de mai multe ori şi s-a oprit în parapetul de protecţie de pe marginea autostrăzii. Tânăra a fost dusă de urgenţă la spital, însă a murit câteva ore mai tâziu. În maşină mai erau încă patru români, printre care şi un copil de şapte ani.