Observator » Ştiri externe » Antilopa "Taylor Swift" a evadat de la o grădină zoologică din Statele Unite

Antilopa "Taylor Swift" a evadat de la o grădină zoologică din Statele Unite

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 16.10.2018, 16:38 | Modificat la 16.10.2018, 17:26

Au fost momente de panică la o grădină zoologică din Statele Unite, după ce o antilopă bongo a scăpat din ţarc. Pe nume Taylor Swift, a reuşit să sară gardul în mijlocul zilei. Capturarea ei a durat doar un sfert de oră, timp în care vizitatorii au stat într-un magazin de suveniruri.

Au fost momente de panică la o grădină zoologică din Statele Unite, după ce o antilopă bongo a scăpat din ţarc. Pe nume Taylor Swift, a reuşit să sară gardul în mijlocul zilei. Capturarea ei a durat doar un sfert de oră, timp în care vizitatorii au stat într-un magazin de suveniruri. Antilopa bongo face parte dintr-o specie pe cale de dispariţie. În sălbăticie, există mai puţin de 200 de exemplare rămase.