Observator » Ştiri externe » Asta e cea mai frumoasă poză făcută în condiţii de ceaţă!

Asta e cea mai frumoasă poză făcută în condiţii de ceaţă!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 13.01.2014, 10:17 | Modificat la 13.01.2014, 10:23

Lucas Zimmerman, un fotograf german, a surprins o imagine extraordinară, într-o noapte ceţoasă, pe un drum din localitatea Weimar.

Lucas, un pasionat de fotografie, conducea într-o noapte cu ceaţă destul de densă, când s-a oprit pentru a poza luminile semafoarelor, care se propagau în ceaţă ca un curcubeu. 

Imaginea extraordinară a fost făcută cu un aparat Cannon 5D Mark II, iar Lucas a trebuit să aştepte mai mult timp până când, prin zonă, nu a mai trecut nici o maşină pentru ca aceasta să nu afecteze poza deosebită pe care a făcut-o ulterior. 

Articolul continuă după reclamă

Sursa: amusingplanet.com