Observator » Ştiri externe » Barack Obama s-a dus la biserica

Barack Obama s-a dus la biserica

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 12.12.2011, 07:43 | Modificat la 02.04.2018, 10:25

Presedintele Barack Obama s-a dus, ieri, cu familia, la biserica. Presedintele, sotia sa Michelle si cele doua fiice au strabatut pe jos un parc de langa Casa Alba inainte de a asista la slujba din biserica protestanta Sfantul Ioan. Sfantul lacas a fost intemeiat in 1815 si, de atunci, toti presedintii Statelor Unite i-au trecut pragul cel putin o data. Ziaristii nu au putut asista la slujba dar s-a aflat ca pastorul a elogiat alegerea lui Barack Obama la presedintie. El a adaugat ca multi americani au crezut atunci ca trimit la Casa Alba un Mantuitor, dar, in aceasta privinta, s-au inselat.

Presedintele Barack Obama s-a dus, ieri, cu familia, la biserica. Presedintele, sotia sa Michelle si cele doua fiice au strabatut pe jos un parc de langa Casa Alba inainte de a asista la slujba din biserica protestanta Sfantul Ioan. Sfantul lacas a fost intemeiat in 1815 si, de atunci, toti presedintii Statelor Unite i-au trecut pragul cel putin o data. Ziaristii nu au putut asista la slujba dar s-a aflat ca pastorul a elogiat alegerea lui Barack Obama la presedintie. El a adaugat ca multi americani au crezut atunci ca trimit la Casa Alba un Mantuitor, dar, in aceasta privinta, s-au inselat.