Observator » Ştiri externe » Bătaie spectaculoasă cu perne în Hong Kong

Bătaie spectaculoasă cu perne în Hong Kong

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 06.04.2014, 08:46 | Modificat la 06.04.2014, 13:52

Oameni din toate colţurile lumii s-au bătut ieri cu perne. Doar a fost Ziua Internaţională a Bătăii cu Perne. Cea mai spectaculoasă luptă s-a dat în Hong-Kong.

 Sute de oameni înarmaţi cu perne s-au bătut în plină stradă în inima districtului financiar din Hong Kong. Ei nu s-au sfiit să vină îmbrăcaţi în pijamale sau halat pentru a fi în ton cu tema evenimentului.

Oamenii s-au distrat de minune în timp ce fulgii din perne au format un nor în jurul lor. Ziua Internaţională a Bătăii cu Perne a fost sărbătorită prima oară în 2008.