Observator » Ştiri externe » Bebelus mort, pentru ca parintii se jucau pe calculator

Bebelus mort, pentru ca parintii se jucau pe calculator

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 06.03.2010, 16:55 | Modificat la 25.04.2017, 20:20

Un copil de trei luni, din Coreea de Sud, a murit de foame, pentru ca parintii lui erau obsedati de un joc online. Pe Internet, cuplul crestea o fetita virtuala, in timp ce propria lor fetita nu vazuse de mult mancare. Cand l-au descoperit politistii, cadavrul bebelusului arata ca o mumie.

Un copil de trei luni, din Coreea de Sud, a murit de foame, pentru ca parintii lui erau obsedati de un joc online. Pe Internet, cuplul crestea o fetita virtuala, in timp ce propria lor fetita nu vazuse de mult mancare. Cand l-au descoperit politistii, cadavrul bebelusului arata ca o mumie.