Antena Meniu Search
x

Curs valutar

Cum poţi să-ţi ÎNCARCI telefonul în DOAR 30 de SECUNDE!

Eesha Khare, o tânără inventatoare în vârstă de 19 ani, a conceput o invenţie ce ar face fericit orice utilizator de smartphone.

de Redactia Observator

la 29.08.2014 , 12:31

 Eesha Khare, o tânără inventatoare în vârstă de 19 ani, a conceput o invenţie ce ar face fericit orice utilizator de smartphone.

Aceasta a inventat un dispozitiv de mici dimensiuni, capabil să se potrivească în interiorul batriei telefonului. Descoperirea ar putea să revoluţioneze industria de specialitate, deoarece poate încărca orice baterie de smartphone în doar 30 de secunde.

Articolul continuă după reclamă

Este cunoscut faptul că telefoanele inteligente consumă foarte multe din resursele bateriei, iar marea provocare a proiectanţilor din zilele noastre aceea de a inventa modele noi, capabile să consume mai puţin.

Redactia Observator Like

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Întrebarea zilei
V-aţi încuraja copiii spre o carieră în gaming?
Observator » Ştiri externe » Cum poţi să-ţi ÎNCARCI telefonul în DOAR 30 de SECUNDE!