Observator » Ştiri externe » Doi oameni au murit în urma inundaţiilor din Spania

Doi oameni au murit în urma inundaţiilor din Spania

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 08.09.2015, 13:41 | Modificat la 08.09.2015, 13:53

Inundaţiile au adus scene apocaliptice în Spania! Doi oameni au murit şi zeci de maşini şi camioane au fost luate pe sus de puhoaie de pe străzi. 30 de persoane au fost salvate în ultima clipă

Inundaţiile au adus scene apocaliptice în Spania! Doi oameni au murit şi zeci de maşini şi camioane au fost luate pe sus de puhoaie de pe străzi. 30 de persoane au fost salvate în ultima clipă

Ploile torenţiale au lovit sudul Spaniei, şi au provocat inundaţii devastatoare pe zone extinse. În oraşul Adra din provincia Almeria au fost cele mai mari distrugeri.

O şosea principală a fost complet distrusă. E tot din regiunea afectată de ploile torenţiale. Iar din asfalt nu a mai rămas nimic.

Articolul continuă după reclamă

Autorităţile au emis alerte de vreme rea în continuare pentru Valencia, Alicante, Granada, Almeria şi toată zona cunoscută sub numele de Costa del Sol. De asemenea aeroportul din Malaga a fost ieri închis temporar, tot din cauza ploilor torenţiale.