Observator » Ştiri externe » Doi părinţi amish şi-au răpit fiica, bolnavă de leucemie, pentru că nu vor ca ea să facă chimioterapie

Doi părinţi amish şi-au răpit fiica, bolnavă de leucemie, pentru că nu vor ca ea să facă chimioterapie

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 01.12.2013, 08:54 | Modificat la 02.01.2021, 17:50

Doi părinţi amish şi fiica lor de 11 ani sunt daţi în urmărire generală în Statele Unite. Nu pentru că ar fi comis vreo crimă, ci pentru că părinţii pur şi simplu nu vor ca medicii să le trateze fata, deşi aceasta suferă de leucemie.

Doi părinţi amish şi fiica lor de 11 ani sunt daţi în urmărire generală în Statele Unite. Nu pentru că ar fi comis vreo crimă, ci pentru că părinţii pur şi simplu nu vor ca medicii să le trateze fata, deşi aceasta suferă de leucemie.