Observator » Ştiri externe » ACCIDENT TRAGIC în Cipru, unde doi tineri părinţi români AU MURIT! Două fetiţe au rămas acum orfane

ACCIDENT TRAGIC în Cipru, unde doi tineri părinţi români AU MURIT! Două fetiţe au rămas acum orfane

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 15.08.2017, 19:45 | Modificat la 15.08.2017, 21:44

Doi tineri părinţi din România au murit pe o autostradă din Cipru, după ce maşina lor s-a izbit de un parapet. Ionuţ şi Mihaela erau stabiliţi în insulă, unde munceau pentru a asigura un viitor celor doi copii - o fetiţă de 8 ani şi una de şase luni. Mergeau spre capitala Nicossia, când bărbatul, aflat la volan, a pierdut controlul maşinii. Deşi paramedicii ciprioţi spun că cei doi au supravieţuit impactului, rănile lor au fost mult prea grave.

Doi tineri părinţi din România au murit pe o autostradă din Cipru, după ce maşina lor s-a izbit de un parapet. Ionuţ şi Mihaela erau stabiliţi în insulă, unde munceau pentru a asigura un viitor celor doi copii - o fetiţă de 8 ani şi una de şase luni. Mergeau spre capitala Nicossia, când bărbatul, aflat la volan, a pierdut controlul maşinii. Deşi paramedicii ciprioţi spun că cei doi au supravieţuit impactului, rănile lor au fost mult prea grave.

Au fost declaraţi morţi la spital. Acum, rudele şi prietenii încearcă să strângă bani pentru a le aduce trupurile în ţară.