Observator » Ştiri externe » Florenţa: Un avion de pasageri a luat foc la aterizarea pe aeroport

Florenţa: Un avion de pasageri a luat foc la aterizarea pe aeroport

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 13.08.2014, 16:58 | Modificat la 13.08.2014, 17:12

Miercuri dimineaţa, un avion de pasageri a luat foc la aterizarea pe Aeroportul Internaţional Vespucci, din Florenţa, pasagerii fiind evacuaţi pe toboganele de urgenţă

Miercuri dimineaţa, un avion de pasageri a luat foc la aterizarea pe Aeroportul Internaţional Vespucci, din Florenţa, pasagerii fiind evacuaţi pe toboganele de urgenţă

Echipajul şi pasagerii au observat că iese fum din zona trenului de aterizare, astfel că a fost declanşată procedura de evacuare de urgenţă.

Toate cele 121 de persoane aflate în avion au fost evacuate în siguranţă şi a fost demarată o anchetă pentru a se stabili cauza incendiului.

Articolul continuă după reclamă